29 Eylül 2020 Salı

08

SİTE SAKİNLERİMİZİN DİKKATİNE!


  DEĞERLİ SİTE SAKİNLERİMİZİN DİKKATİNE... CORONAVİRÜS (COVİT-19) SALGINI NEDENİYLE 2020 YILINA AİT “OLAĞAN KAT MALİKLERİ GENEL KURUL TOPLANTISI” TARİHİ HAKKINDA Bilindiği üzere son günlerde dünyada ve ülkemizde en başta sağlık sorunu haline ge...


[Devamı...]


08

2019-2020 BÜTÇESİ GERÇEKLEŞME TABLOSU


  SPOR SİTESİ 01/05/2019 -31/03/2020 TARİHLERİ ARASI BÜTÇE-GERÇEKLEŞEN GİDER VE TAHSİLAT TABLOSU (11 AYLIK)   GİDERLER (TL) GELİRLER (TL)   KASA – BANKA 136.717,89   13 BLOK AİDAT ...


[Devamı...]


08

2019-2020 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU


  1 MAYIS 2019- 30 NİSAN 2020 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Yönetim Kurulumuzun 1 Mayıs 2019 - 30 Nisan 2020 tarihleri arasındaki faaliyetlerine ilişkin rapor kat maliklerini bilgilendirmek amacıyla aşağıya çıkarılmıştır. Değerli site sakinlerimiz, 2019 yılı Nisa...


[Devamı...]


08

2019-2020 DÖNEMİ DENETİM RAPORU


  Ankara Eryaman Göksu Mahallesi (46465 Ada 1 Parsel) SPOR SİTESİ Ada Yönetiminin 01 Mayıs 2019- 31 Mart 2020 tarihleri arasındaki 11 Aylık dönem faaliyetlerinin denetlenmesi sonucunda tespit edilen hususlar aşağıda belirtilmiştir. I-Gelir-Gider Tablosu ...


[Devamı...]


01

AİDAT ÖDEMELERİ HAKKINDA


  Kat Maliklerimizin Dikkatine... Bundan böyle site sakinlerimiz aidatlarını Sicil No ve Parola ile Online Hizmet Merkezi bölümünden öğrenebileceklerdir. Ayrıca aidat borç durumlarını Spor Sitemizde bulunan Site İşletme Müd&uu...


[Devamı...]

 
Simge Durumuna Getir
Hoşgeldiniz

Kıymetli Kat Malikleri ve Sakinlerimize

Aidatların ödenebileceği hesap numaraları:

  1. Halk Bankası Ankara Eryaman Şubesi
    Şube Kodu: 1387 Hesap No: 22000037
    İban TR54 0001 2001 3870 0022 0000 37
     
  2. PTT Posta Çeki Hesabı Ankara Eryaman: Hesap no. 5197205

Aidatlarınızı gönderirken adınızı soyadınızı, blok ve daire numaranızı mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. 

Kat maliklerince ödenmeyen (Kiracılar ancak ev sahibi adına ödeme yapabilir) iki aidat miktarı borçlar, Kat Mülkiyeti Kanunu ve Yönetim Planı gereğince avukat aracılığıyla -icra yoluyla- Kat Maliklerinden avukat ve icra masrafları da borca eklenerek tahsil edilmektedir.

» Facebook sayfamıza ulaşmak için yandaki linki tıklayın>> https://www.facebook.com/spor.sitesi.9

Simge Durumuna Getir
Haber ve Duyurular

08

 

DEĞERLİ SİTE SAKİNLERİMİZİN DİKKATİNE...

CORONAVİRÜS (COVİT-19) SALGINI NEDENİYLE 2020 YILINA AİT “OLAĞAN KAT MALİKLERİ GENEL KURUL TOPLANTISI” TARİHİ HAKKINDA

Bilindiği üzere son günlerde dünyada ve ülkemizde en başta sağlık sorunu haline gelen Coronavirus (Covid-19) salgın hastalığı hepimizi olumsuz olarak etkilemektedir. Dünyada birçok insan bu virüsten olumsuz şekilde etkilenmiş ve hayatını kaybetmiştir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Coronavirus’un etkilerinin önlenmesi için olayın başından bu yana Sağlık Bakanlığımız tarafında tüm önlemler alınmış, toplumumuzun bu önleyici tedbirleri uygulaması gerektiği açıklanmıştır.

Toplu yapılar ve siteler gibi ana gayrimenkuller çok fazla insanın birlikte yaşadığı ve ortak alanlarda birbirleri ile temas kurmaktan kaçınamadıkları yerlerdir. Bu anlamda bahse konu alanlarda salgın riskini en aza indirmek ve yayılmasını engellemek adına gerekli tedbirleri almak da Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 35. maddesi gereği Site Yönetim Kurulu’nun yükümlülükleri arasındadır. İlgili yasanın 35/h fıkrasında yönetim kurulunun kat malikleri yararına olan hususlarda gerekli tedbirleri alması gerektiğini açıkça ifade etmiştir. Bu önlemlerin alınmasında harcanacak tüm giderler site yönetimi hesabından karşılanacak ve ivedilikle yerine getirilmesi gerekecektir.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı da 16.03.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge” göndermiş olup bahse konu genelgede, Sivil Toplum Kuruluşlarının (dernek, vakıf vb.) genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetlerinin (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelendiği hususları yer almıştır. Bu anlamda sitelerin ve kooperatiflerin genel toplantıları da genelge kapsamına girmektedir.

İçişleri Bakanlığı söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini talep etmiştir. Küresel salgının kontrol altına alındığı yönünde resmi açıklama yapılıncaya kadar site yönetim kurullarının genelge kapsamında hareket etmeleri toplum sağlığı acısından önemli olup aynı zamanda da yasal bir zorunluluktur.

Toplantıların genellikle kapalı ve kalabalık bir ortamda yapıldığı göz ününe alındığında yönetim kurulunun alacağı erteleme kararının küresel salgının yayılmasını engellemeye katkı sunacağı ve siz değerli kat maliklerimizin salgına yakalanma riskini en aza indireceği açıktır.

Genel kurul toplantılarının ertelenmesi yönetimsel faaliyetlerin yürütülmesine de engel teşkil etmemektedir. Bağımsız bölüm maliklerine ek borçlandırıcı işlemler dışında fatura, ücret, sigorta ve vergi gibi düzenli ödemelerini gerçekleştirmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Bu anlamda Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ve Kat Mülkiyeti Kanunu’nun tarafımıza verdiği yükümlülük dikkate alınarak 2020 yılı “Kat Malikleri Olağan Genel Kurulu” toplantısı ertelenmiş olup salgın tehlikesinin geçmesi ve kat maliklerimizin güvenli bir şekilde toplantıya katılabilecekleri halin mevcudiyeti durumunda toplantı tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır. Bahse konu toplantı 2020 yılı içerisinde gerçekleşecektir.

Gereği siz değerli kat maliklerimize sunulur. 02.04.2020

GSV. Spor Sitesi Yönetim Kurulu

 

Bu haber toplam 2556 kişi tarafından okunmuştur.
İşlem: E-posta | Permalink

Simge Durumuna Getir
İletişim
Spor Sitesi Yönetimi

Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Duyurular   |   Mevzuat   |   Fotoğraflar   |   İletişim   |   Online Hizmet Merkezi
YönetimNetTelif hakkı 2005-2020 Eryaman 7/2. Etap 46465 Ada GSV Spor Sitesi Yönetimi