Haber ve Duyurular

08

 

BU UYARI TÜM SPOR SİTESİ SAKİNLERİNİ İLGİLENDİRMEKTEDİR.

LÜTFEN DİKKATE ALINIZ

1. LOGARLAR SIK SIK TIKANMAKTADIR: Sitemiz içindeki logarların görevliler tarafından sık sık temizlenmesine rağmen  kat maliklerimizin dikkatsizliğinden  kaynaklanan tıkanmalar önlenememektedir. Bu durum gerek maddi ve gerekse iş gücü kaybına neden olmaktadır. Açıklamakta zorlanacağımız halde burada belirmekte fayda olduğuna inandığımız  şu hususu belirmek zorundayız: Maalesef logar içlerinde çocuk bezi, alt bezi, iç çamaşırı, suya dayanıklı poşet, kağıt dergiler, oyuncak parçaları çıktığı müşahede edilmektedir. Son sekiz ayda da 6 kez belediyeden vidanjör çağrılarak,1 kez bütün logarların içine girilerek tek tek temizlendiği, zaman zaman da ada görevlileri tarafından temizlendiği ve tıkanıkların açıldığı vakidir. Ancak tüm bu çabalara rağmen gerek daire içlerindeki pis kokuyu ve gerekse ada içindeki kokuları önleyemediğimizden dolayı bu konuda kat maliklerimizin azami titizlik göstermeleri gerekmektedir.

2. MEDENİ VE İNSANCA BİR ÇEVREDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR: Ayrıca  balkonlardan ve pencerelerden sofra bezi silkelenmesi, halı, kilim çırpılmaması sigara izmariti atılmaması ve özellikle otoparklara araç küllüklerinin boşaltılmaması hususunda diğer kat sakinlerimizden yoğun şikayetler alınmaktadır. Ayrıca köpek besleyen sakinlerimizin de köpeklerin dışkılarını sitemiz alanında çim ve yollara yapmaları halinde yanlarında taşıyacakları bir poşet ile toplamaları ve komşularımızı besledikleri hayvanlarıyla azami derecede rahatsız etmemeleri hususunda her türlü önlemi almaları gerekmektedir.

3. OTOPARKLARIN KULLANIMI (ARAÇLAR ÜST ÜSTE PARKEDİLMESİN): Yine otopark kullanımlarında sıkıntılar yaşanmaktadır. Maalesef bazı sakinlerimiz binasına yakın olan otopark yerine hemen site girişindeki en yakın otoparka park etmekle sıkışıklığa sebep olmaktadır. Bunun çözümü her bloğun kendisine mesafe olarak en yakın duran otoparka aracını çekmesidir. Ayrıca otopark alanına araç çöp ve küllüklerini boşaltan kişileri vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz.

4. BALKONLARDAKİ ÇANAKLAR: Balkonlarda yeralan ve görüntü kirliliğine yol açan çanak antenlerin kaldırılması amacıyla bloklara merkezi anten sistemi kurulmuştur. Bu hususta da Yönetimimize  zaman zaman şikayetler gelmektedir. Ada temsilciler Kurulu Kararı gereğince de sakinlerimizin balkonlarındaki her türlü çanakları kaldırarak merkezi uydudan yararlanmaları veya isterlerse çatıda bulunan özel dijital uydu çanağına bağlantı yaptırmaları gerekmektedir.

Önemle rica olunur.

Spor Sitesi Yönetimi
www.sporsitesi.org    (312) 280 9906

 

Bu haber toplam 3114 kişi tarafından okunmuştur.
İşlem: E-posta | Permalink